Otogaleri Programı


Program araç bilgisi, araç alım-satım, masraf, servis, arac bul, rentecar, senet, çek, kasa, banka, cari, fatura, irsaliye, sipariş, stok modüllerinden oluşur.

Oto Galeriler için özel hazırlanmış Otowin Programı ile taşıt bilgileri ile muhasebesel bilgilerinizi birbiri ile bağlantılı olarak girip arac ve cari hareketlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Programımız temel iki unsurdan oluşur. Cari kart ve araç kartı. Yanı araç sattığımız yada aldığımı tüm kişi ve firmaların cari kartlarını cari modülde tanımlamamız gerekiyor. Böylelikle programın muhasebe modüllerinde bu cari karttı kullanaraktan cari hesap takibi yapabilmekteyiz. Araç girerken programımızda kolaylık olsun diye bazı ayrımlara girmişizdir. Örneğin aracın alımı, satımı, bilgileri gibi kısımları böldük. Bundan amacımız yetkilendirmede kolaylık olsun. Örneğin araç satışına yetkisi olmayan biri o araç için satış bilgilerini göremesin. Bununla beraber alım-satım modülümüzde yetkili olan kullanıcı için hem alımı hem de satım işlemini aynı ekranda toparladık

Aracın alım işlemi yapılırken araç ruhsat bilgileri, teknik bilgiler ve aksesuar bilgilerinden oluşan kayıt bölümleri mevcuttur. Doldurulması zorunlu alanlarımız mevcuttur. Aracı alırken kimden ,kaça aldığımızı ,ne kadar nakit ödemediğimizi hemen işleyebiliyoruz. Dolayısıyla cari hesabı alacaklı , ödenen tutar kadar carisinden düşme ve kasadan ödediğimiz tutar kadar çıkış işlemi anında gerçekleşmekte.  Tabii bunun anında olmasını istemeyenler için ek onay bölümümüz mevcut.

Aracın girişinden sonra araç ile ilgili masrafları girebileceğiniz  ek bir modülümüz mevcuttur. Burada aracı ve masrafın yaptırıldığı firmayı seçiyoruz. Dolayısıyla hem firmaya alacak atmakta hem de araca masraf işlemektedir.  Aracın satış işleminde kardan masraf tutarı düşülerek net kar bulunmakta.

Araç  alım ve satım işlemi yapabilmek için kişi yada firmaların cari kartlarının acık olması gerekmekte.

Nakit ödenene yada alınan tutar dışında ki banka , çek veya senet türü ödeme türleri programımızda adı gecen modüllerden bilahere yapılmaktadır. Ödeme planı modülümüz ile ise ileriye dönük tahmini gelecek ödeme türlerini işleme imkanı sağlamaktayız.

Programımızda tüm modüllerin ayrıca rapor ekranları mevcut olup girilen tüm alanlardan süzme-filtreleme yöntemleri ile istenen raporlar kolayca elde edilebilmektedir. Fast ve free report raporlama ekranları ile müşterimizin kendi rapor dizaynlarını kendisi oluşturmasına imkan sağlamaktayız. Ayrıca excele aktarma özelliği ile her şeyi excele transfer edebilmektesiniz. Yine ekli bir özelliğimiz olan dışarıya veri transfer özelliğimiz ile hemen hemen tüm formatlarda kendiniz, istediğiniz alanları seçerek kendi rapor çıktılarınızı tasarlayabilmektesiniz. Yanı pdf, word, excel, htm, sql gibi değişik formatlarda cıktı alabilirsiniz.

Böylelikle örneğin aylık yada istediğiniz tarih aralığında satılan araçların listesini dökebilirsiniz.  Benzer şekilde elinizdeki araçların listesini alabilirsiniz. Yada elinizde olan şu marka, şu model araçlar diyebilirsiniz.

Muhasebe modüllerimiz klasik bir ön muhasebe modülleri gibi çalışmaktadır. Çek, senet , kasa ve banka modülleri ile ilgili hareketlerin girişlerini yapabilir ve otomatik cari hesaba yansıdığını görürsünüz. Ayrıca fatura, irsaliye ve stok modülleri ile işlem yapabilirsiniz.

Programımızda aramalar yine girilen tüm alanlardan ve içindeki kelime yada harfler sırasından bulma şeklinde çalışır. Hızlı menülerimizde bir ekrandan çıkmadan diğer modüllerde işlem yapma imkanı sunar.

Araç modülü üzerinden sözleşme ve fatura basma özelliği sunarız. Resimleri klasörlerde tutmaktayız. Araçla ilgili 4 resim eklenebilmekte. Ayrıca dosya yönetimi modülünden sınırsız ilişkilendirme işlemi yapılabilmekte.


Otogaleri Programı Modülleri Tıklayınız.

Programı Online Kullanmak İsterseniz Bulut tabanlı pc,web ve cep telefonundan kullanılan online otogaleri programımızda mevcuttur. Bilgi Almak için TIKLAYINIZ

Otogaleri Programı Referansları