Muhasebe Programı Muhasebe Kaydı

image

Muhasebe Programı Muhasebe Kaydı

Muhasebe programı muhasebe kaydı yapmak artık çok kolay. Demsoft, sizlere işlerinizi kolaylıkla yürütebileceğiniz sektörel çözümler sunar. Muhasebe Programları ve diğer ürünlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Muhasebe program ile bir firmanın muhasebesini tutarken yazılım firmasının desteği ve tecrübesi çok önemlidir. Program ne kadar iyi olsa da eğer firmanın desteği yoksa sıkıntı yaşanmakta. Programı satın almak yetmez. Muhasebe programı muhasebe kaydı yaparken takıldığınız yerlerde destek almanız çok önemlidir

Fatura İşleme

Muhasebe Programımızda muhasebe kayıtları olarak öncelikle fatura işleminden bahsedebiliriz. Muhasebe en temel işlem fatura işlemedir. Alım ya da satış faturalarını muhasebe programı olan tüm ön muhasebe yazılımlarımızda cok hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Cari hesap takıbı dediğimiz müşteri ve malzeme satan firmaların hesaplarını tutma işlemi yine programımızda otomatik yapılır. Siz fatura girdiğinizde cari hesabına işler. Kasa, banka, çek ve senet gibi ödeme araçları ile yaptığınız işlemlerde otomatik cari hesaba işler. Dolayısıyla kendiliğinden cari hesap oluşur. Cari ekstre verebilirsiniz. Detaylı cari ekstre dediğimiz ürünleri de gösteren ekstre örneklerimiz mevcuttur.

Stok takıp programı olarak çok rahatlıkla programımızı kullanabilirsiniz. Çünkü fatura ve irsaliye kaydını girerken otomatik stok takıbını program sizin için yapacaktır. Stok kartı açma, devir ya da açılış miktarı girme, marka, model, grup, barkod kodu gibi bir çok detayı programımızın stok modulunde takip edebilirsiniz.

Muhasebe Kaydı ayrıca genel muhasebede çokça kullanılan bir terim olarak karşımıza çıkar. Eğer bir firmanın ön muhasebesini tutuyorsanız genel muhasebe için muhasebe kaydı yapmanıza gerek yoktur. Zaten firmanın bir mali müşaviri vardır ve o kendisi firmanın genel muhasebesini tutmakla mükelleftir. Tabii iş yoğunluğu çok olan firmalarda ve büyük firmalarda genel muhasebe firma içinde tutulabilir. Bu durumda genel muhasebe uyumlu bir program kullanmanız gerekmektedir. Demsoft yazılım olarak bizim çözümlerimiz genelde ön muhasebe tutmak isteyen firmalara yöneliktir

E-Fatura Nasıl Kesilir?

Muhasebe kayıtlarında en çok sorunlan sorulardan biride e-faturanın nasıl kesileceği ile ilgilidir. E-fatura gib portalinden yada özel entegrator yardımı ile muhasebe programından kesilebilinir. Gib üzerinden yanı maliyenin sitesinden kesmek isterseniz e-imza sahibi olmanız gerkemektedir. Ayrca ticari program kullanıyorsanız ona işleminiz gerekir. Çünkü gib üzerinden kestiğiniz fatura muhasebe programına işlemez. Özel entehrator ile muhasebe programından fatura kesmek ise çok kolaydır. İki işlem yapmak zorunda kalmazsınız. Cari ve stokları tekrar tekrar yazmak zorunda değilsinizdir. Ayrıca özel entegratorun gib gibi portalinden de fatura kesebilirsiniz. Online Muhasebe Programları genelde efatura uyumludur. Demsoft yazılıma ait online muhasebe programları ve efatura çözümlerimize ulaşmak isterseniz linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

E-Arşiv Nasıl Kesilir?

E-arşiv ve e-fatura çokça karıştırılan kavramlardır. Aslında e-arşiv demek e-fatura mükellefi olmayana kesilen yada onun gib üzerinden kestiği faturalardır. E-arşiv gib portalinden yada özel entegrator yardımı ile muhasebe programından kesilebilinir. E-arşiv faturada gib sisteminden kestiğinizde logo ve imzanız olmaz. Özel entegrator kullanırsanız size özel logo ve imzalı hatta banka bilgilerinizi vs barındırıan fatura tasarımları kullanabilirsiniz. Online Muhasebe Programlarımızda efatura ve earşiv uyumludur. Tek earşiv kesmek için program kullanamazsınız. Mutlaka özel entegrator üzerinden e-arşiv kesecekseniz ve bir program kullanarak bunu yapmak istiyorsanız e-fatura mükellefi olmanız gerekmektedir. Demsoft yazılıma ait online muhasebe programları ve efatura çözümlerimize ulaşmak isterseniz linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.